2011 m. vasario 7 d., pirmadienis


Sulyg ta diena, kai jis atsirado mūsų namuose, gyvenimas tarsi pasidalijo į dvi lygias dalis: į gyvenimą iki jo ir į gyvenimą su juo.Kiekvienas jį vadiname savaip - didžiuoju mokytoju, ugdytoju, stebukliuku....jam tai visiškai nesvarbu - žodžiai reikalingi tik mums, suvokiantiems, jog gavome progą prisiliesti prie kažko švento, tyro, nesugadinto ir galbūt staiga lyg praregėti, suprasti kai ką itin svarbaus.
Jis atėjo išmokyti mūsų meilės - tos tikros, be kruopelytės išskaičiavimo, aistros ar egoizmo.Tokios meilės, apie kurią sakoma, jog taip Dievas myli mus - atlaidžiai ir besalygiškai.Jei išmoktume taip mylėti bent truputi, pasaulis aplink mus pasikeistų iš esmės.
Dar jis atėjo padėti mums susivokti kasdienybės beprasmybėje, kurioje dažniausiai būname beviltiškai susipainioję: vyniojame racionalios gyvenimo logikos kamuolį, dažnai klaidingai tapatindami tai su gyvenimiška išmintimi.Ir čia dažniausiai įvyksta lūžis: arba jis "nulaužia" mūsų seną gergždžiančią programą ir įgyjame progą tapti žmonėmis, iš esmėsbesiskiriančiais nuo instinktais besivadovaujančio gyvūnijos pasaulio, arba jo dieviškąją programą "nulaužiame" mes, priversdami paklusti, nusileisti, nesipriešinti, išdresiruodami gyventi pagal mus....
Nežudykime dieviškumo mūsų vaikuose.
Net jei tai suteikia mums progą (iliuziją) bent kartą gyvenime pabūti viršesniais už patį Dievą.... ir nemanykime, kad turime vaikus priverstinai ugdyti, padaryti iš jų kažką, kuo patys netapome, ar dar blogiau - tapome (tiksliau, buvome padaryti). Pasinaudokime proga stebėti dieviškojo plano įsikūnijimą, tuo pačiu patys išmokdami to, ko niekas niekada daugiau nebemokys: gyvenimo džiaugsmo kasdien, nuoširdumo, atvirumo, nuostabos ir gyvybingumo.....Išmokime paisyti gamtos ritmų ir dėsnių, nusigręžti nuo beprasmybės ir netikrumo, sakyti tai, ką iš tiesų galvojame, o ne ką reikia ar galima sakyti.Vaikų gyvenimas toks nuostabus, kol jie netampa suaugusiųjų įkaitais.
Mūsų vaikai ateina tobuli.Nesugadinkime jų.
Kantrybės ir stiprybės jums visiems.Didžiausios.Saugant vaikystę.....

( Tekstas Laurynos Tarvydienės iš green'o)

2 komentarai:

 1. Nu jau Emiliuko gražumas, o jau didžkis užaugęs...Valio...
  Labai patiko tekstas, taip viskas teisingai parašyta, kad nebėr nei ką pridurt...
  Sveikinu jus Rasele ir Tomai, kad jį turit...
  Kiek pamenu jis jau ketverių?????

  AtsakytiPanaikinti
 2. sveikinu ir aš tą dičkį vyrą, koks jis laimingas turėdamas mama su tokiu požiūriu :) stiprybės Jums, bukite sveiki ir laimingi :)

  AtsakytiPanaikinti